Antalya EXPO 2016 Kulesinin Çözüm Ortağı TeknoVinç

Antalya EXPO 2016 Kulesinin Çözüm Ortağı TeknoVinç

Antalya EXPO 2016 Kulesinin Çözüm Ortağı Tekno Vinç
Sıradışı Yapı Olan Antalya EXPO 2016 Kulesinin Çözüm Ortağı TeknoVinç

TeknoVinç, Türkiye’nin Eyfel’i olarak adlandırılan ve Antalya’nın kalıcı sembolü olması planlanan EXPO Kulesi’nin yapımında, sıra dışı bir çalışmaya daha imza attı. 1 adet Potain kule vinç ve 1 adet Stros malzeme ve personel asansörü ile projede yer alan Tekno Vinç, sıra dışı mühendislik çözümleri kullanarak, projeye uyumlandı.

POTAIN kule vinçlerin ve STROS malzeme ve personel asansörlerinin satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetlerini 30 yıldır yürütmekte olan Tekno Vinç, Expo 2016 Kulesi’nde MCT 205 model kule vinç ile toplamda iki ankraj bağlantısıyla 128 metre yüksekliğe ulaştı.

Projeye özel olarak 23 metre uzunluğunda üretilen ankraj kolları sayesinde, kuleye uzaktan bağlanan kule vinç, Expo 2016 kulesinin TAÇ’ını oluşturan yapının sorunsuz olarak yükselmesini sağladı.

EXPO 2016 Antalya Ajansının Mimarlar Odası ile düzenlediği yarışmada 127 eser arasından birinci seçilen projede, kule vincin yanı sıra Stros NOV 2032 UP-I model personel ve malzeme asansörü de projeye destek verdi. Montaj yönü farklı şekilde tasarlanarak projeye entegre edilen asansörün uygulamasında, Expo Kulesi’nin TAÇ’ını oluşturan yapının yükselebilmesi için Türkiye’de bir ilke imza atılarak, her yükselmede asansörün 3 ankraj kolu sökülüp yeniden takıldı.

Tekno Vinç, şantiye sahasında yapılan tüm teknik işlemler için, proje süresince 24 saat hizmet verebilen teknik destek ekibi ile, proje süresi çok kısa olan inşaatın yapımını başarı ile tamamladı.

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

İLETİŞİME GEÇİN

    X
    İLETİŞİME GEÇİN