Çamlıca Televizyon Radyo Kulesi Projesi

Çamlıca Televizyon Radyo Kulesi Projesi

Çamlıca televizyon radyo kulesi projesi, Çamlıca Tepe’sinde mevcut anten direklerinin görüntü ve çevre kirliliğine sebep olmaması için kaldırılarak sayısal yayına geçiş sürecini sağlamak amacıyla 2016 yılı sonunda inşaatına başlanan ve tamamlandığında toplam 365 metre yüksekliğe sahip olacak kulenin, 2017 Haziran ayında açılması planlanıyor. Çamlıca TV-Radyo Kulesinin, 24 metre derinlikte ve 60 metre çapında, yaklaşık 100.000 m3 temel kazısı ile 9.000 m2 iksa imalatı yapıldı.

İstanbul Anadolu Yakası`nda yer alan Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi’nin, 202 metre yükseklikteki betonarme kısmının 180’inci ve 176’ncı metrelerinde 2 restoran bulunacak. Restoranların altında ise yaklaşık 150 metre mesafesinde iki kat, 360 derece seyir terası olacak ve şehrin her tarafını o yükseklikten seyredilebilecek.

Çamlıca Televizyon Radyo Kulesi Projesi

Deniz seviyesinden yüksekliği 229 metre olan Küçük Çamlıca tepesi 53 kattan oluşacak ve her bir kat 4,5 metre yükseklikte olacak. 365 metre yüksekliğe sahip kulenin, 163 metresi verici olacak. Betonarme kısımda ise ofisler, mağazalar, restoranlar ve seyir kulesinin yer alacak.

İstanbul’un en önemli simgelerinden biri olması hedeflenen Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi, proje için özel olarak imal edilen kayar kalıp sistemi sayesinde 24 saat kesintisiz çalışarak her gün 2,5 – 3 metre yükseliyor ve İstanbul’un her yerinden görünüyor.

Tamamlandığında Eyfel Kulesi’nden daha yüksek olacak Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi projesi, Potain MCR 160 model yelken bomlu kule vinç ile 212 metreye kadar ulaştı. Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi projesinde, 1 adet Potain kule vinç ve 1 adet Stros dış cephe personel ve malzeme asansörü ile yer alan TeknoVinç, bir ilke daha imza atarak projeye özel sıra dışı kule vinç mühendisliği hizmeti veriyor.

Projede kullanılan Potain MCR 160 model yelken bomlu kule vinç, inşaat alanının çok güçlü rüzgarların etkisi altında olması nedeniyle, bu rüzgarlardan en az etkilenecek şeklide donanımlara sahip bulunuyor.

Proje tamamlandığında 360 derecelik dönüşler yaparak tüm ankraj bağlantılarını kendisinin sökmesi planlanan Potain MCR 160 model yelken bomlu kule vinç, 212 metreye ulaşan Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi inşasının en önemli ekipmanları arasında yer alıyor. Tekno Vinç projede, kule vincin yanı sıra Stros marka NOV 2032 UPF7 model 2 ton kapasiteli dış cephe personel ve malzeme asansörü de görev alıyor. Her seferde 25 kişiyi taşıyabilen ve sahada görev alan tüm çalışanların inşaata iniş ve çıkışlarını projeye özel olarak yapılan geçiş sistemi ile kolaylaştıran dış cephe personel ve malzeme asansörü ile çalışanların en güvenli şekilde proje yüksekliğine ulaşması sağlanıyor.

Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi şantiye sahasında, 7/ 24 hizmet veren teknik servis destek ekibi ile de projenin hızına ciddi bir katkı sağlıyor.

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

İLETİŞİME GEÇİN

    X
    İLETİŞİME GEÇİN