Dünya Standartlarında Kule Vinç Deposu

Dünya Standartlarında Kule Vinç Deposu TeknoVinç Merkez Depo ve Atölyesi
Kocaeli’ne bağlı Dilovası mevkiinde, 15 bin metrekarelik alan üzerine kurulan ve aynı anda 50’den fazla kule vincin depolanmasına olanak sağlayan TeknoVinç Merkez Depo ve Atölyesi, çok özel bakımlardan ağırlık denge taşı imalatına, eğitimlerden asansör kabini düşme testi ( drop test ) çalışmalarına kadar bir çok hizmete ev sahipliği yapıyor.

Kule Vinç Deposu

Türkiye inşaat sektörünün lider kule vinç, personel ve malzeme asansörü tedarikçisi Tekno Vinç, depolama üssü olarak tanımladığı ve sektörde çığır açan Tekno Vinç kule vinç deposu ve Atölyesi’nde faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Tekno Vinç Merkez Depo ve Atölyesinde, vinç ve asansör ekipmanları için oluşturulan stok sahaları, kapalı yedek parça deposu, yıkama ve bakım ünitesi, özel barkodlama sistemi, ağırlık denge taşı imalat alanı, servis ve kaynak atölyeleri, boyahane ve şantiye asansörleri için özel “asansör drop test ünitesi” bulunuyor.

10.000’den fazla ekipmanın bulunduğu Tekno Vinç Merkez kule vinç deposu ve atölyesinde, kullanım kolaylığı getiren yepyeni stoklama tekniği sayesinde, zaman ve mekan kullanımından tasarruf sağlanıyor. Tüm ekipman ve yedek parçaların barkod sistemi ile takip edildiği depolama üssünde, raylar üzerinde hareket ederek tesisteki tüm malzeme hareketliliğini yönetebilen 8 ve 12 tonluk iki adet Potain kule vinç hizmet veriyor.

Kule vinçlerin dengesini sağlayan en önemli ekipmanlarından biri olan kule vinç ağırlık denge taşlarının üretimi de Tekno Vinç Merkez Depo ve Atölyesinde yapılıyor. Yüzde iki tolerans payı ile üretimi sağlanan ve her biri için farklı statik hesaplamaları yapılan ağırlık denge taşları, özel bir reçete çerçevesinde üretiliyor.

Özellikle temizlik, boya ve bakım konusunda sektöre yeni standartlar kazandıran Tekno Vinç Merkez Depo ve Atölyesi’nde, rulman ve makara değişiminden, dönüş dişlilerinin bakımından şaft değişikliklerine kadar detaylı bakım çalışmaları yapılıyor. Bakım çalışmalarının yanı sıra depoya gelen tüm kule vinçler basınçlı suyla özel olarak yıkanarak yeniden boyanıyor.

Güvenlik konusunda da sektörde bir ilke imza atan Tekno Vinç, Stros marka inşaat asansörlerinin tamamının tek tek test edildiği özel bir test ünitesini de bu alanda kurmuş bulunuyor. Tüm inşaat asansörü kabinlerinin asansör paraşüt fren sistemi Tekno Vinç Merkez Depo ve Atölyesi’nde ayrı ayrı test edilerek mühürleniyor.

Tesiste düzenli mesleki eğitimlerin yanı sıra müşterilerin talebi doğrultusunda konunun uzmanları tarafından iş güvenliğiyle ilgili “yüksekte çalışma” eğitimleri de veriliyor.

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

İLETİŞİME GEÇİN

    X
    İLETİŞİME GEÇİN