Gökdeniz Kartal Projesi TeknoVinç İle Yükseliyor

Gökdeniz Kartal Projesi TeknoVinç İle Yükseliyor

Kartal’ın yükselen değeri Gökdeniz Kartal Projesi ile ilgili Gülsa İnşaat Projeler Sorumlusu Esat Horoz ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik..

Gökdeniz Kartal Projesi’nden bahseder misiniz?
Gökdeniz Kartal Projesi, iki bloktan oluşmaktadır, biri ’deniz’, diğer blok ise ’gök’ adını almıştır ve projenin ’Gökdeniz Kartal’ ismi de buradan geliyor. Gökdeniz Kartal, kentsel dönüşüm projesi olarak İstanbul Kartal’da 7 bin 80 m2 alanda, 35 bin m2 inşaat alanı, 6 bin m2 bahçe olacak şekilde planlandı. 26’şar katlı 2 bloktan oluşan proje de, 204 daire bulunuyor ve dairelerimiz 1+1, 2+1, 3+1 ve bahçe dubleksinden oluşan 17 farklı tipten oluşuyor. Dairelerimiz aynı zamanda Büyükada, Heybeli, Kınalı, Burgaz Ada’nın eşsiz manzarasına sahip. Kartal’ın nezih bölgesindeki projemiz havuz, fitness salonu, sauna, tenis kortu, basketbol sahası, cafe, tv salonu, çocuk parkı, yürüyüş parkuru, yaz bahçesi ve kapalı otopark gibi tüm ihtiyaçlar düşünülerek tasarlandı. Metro, deniz otobüsü, E5, sahil yolu, marina, adliye, hastane, sinema ve kültür merkezi gibi noktalara ortalama 7 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Gökdeniz Kartal Projesi, ulaşım sıkıntısının olmadığı bir lokasyonda yer almakta.

gökdeniz kartal projesi
  • Gökdeniz Kartal Projenin başlangıç ve bitiş tarihleri nedir?

Proje 2014 yılında başladı. Şu anda büyük kısmı biten projenin 2016 Eylül ayında da tamamlanması planlanıyor. İnşaat sektörü özellikle son 8 yılda büyük hız kazandı. Bu da tüm sektöre ve firmalara yansıyor. Projeler daha hızla tamamlanıyor ve gayrimenkul alıcıları artık uzun süreler beklemek zorunda kalmıyor.

Cami projesinde Güryapı İnşaat olarak, inşaatını sürdürdüğümüz alanların açılması için öngördüğümüz tarih 1 Temmuz 2016. Konum itibari ile İstanbul’un en yüksek tepesinde yer alması dolayısıyla rüzgar, yağmur, sis gibi zorlu hava koşullarından sebep 120 günlük bir kayıp yaşandı ancak böyle kayıpları telafi edecek kapasitedeyiz.

  • Gökdeniz Kartal Projesini diğer projelerden ayıran bir özellik var mı?

Gökdeniz Kartal Projesi’ni kaliteyi, estetiği, sağlamlığı, güvenliği, modernliği ve doğallığı bir arada olacak şekilde tasarladık. Gerek konumu, gerek sosyal alanları ile ayrıcalıklı bir proje hayata geçirdik. Kaliteden ödün vermeden tasarladığımız akıllı ve yeşil bina konseptine uygun olarak oluşturulan bir proje. Bunun yanı sıra, Kartal gelişen ve değişen bir bölge olarak İstanbul’un yeni merkezidir.

Burada bizim için önemli olan konut sahibi olmak isteyenlerin beklentilerini karşılamak. Ulaşım ana hatlarına yakın olması, sosyal alanları, muhteşem deniz manzarası projenin önemli özellikleri arasında yer almaktadır. İki blok arka arkaya gibi görünse de aks farkından dolayı 6. kattan itibaren tüm dairelerimiz deniz görmektedir.

  • Gökdeniz Kartal Projesinde hangi Potain kule vinç modeli kullanılıyor?

Projemizde toplamda 2 adet Potain MDT 178 kule vinç ve 2 adet dış cephe personel ve malzeme asansörü kullanıldı.
Şu anda da 1 adet Potain kule vinç ile 1 adet dış cephe personel ve malzeme asansörü aktif olarak kullanılıyor.
Projede kullanılan 8 tonluk POTAIN MDT 178 Kule Vinç; 56,5 metre serbest yükseklikte, 60metre bom ve bom ucunda 1500kg kaldırma özelliğine sahip. POTAIN MDT 178 model kule vincin bir diğer özelliği de gergisiz, yani birkaç vincin aynı anda çalıştığı projelerde daha rahat hareket kabiliyetine sahip olarak çalışıyor olmasıdır.

  • Kule vinç firması Tekno Vinç ile çalışmaya başlamanız nasıl oldu ve hangi projelerde daha önce hangi projelerde çalıştınız?

Tamamladığımız projelerimizden biri olan Nida Kule Projesi’nde Tekno Vinç ile çalışmaya başladık. Nida Ataşehir Projesi’nin yanı sıra, Levent Ferko Signature Projesi’nde de birlikte çalıştık. Bunun yanında Bağdat Caddesi’nde yapmış olduğumuz bir projede de yine Tekno Vinç ile çalışmayı tercih ettik.

  • Tekno Vinç ve Potain kule vinçleri tercih etme nedenleriniz nedir?

Biz projelerimizde kullandığımız makinelerin, projenin kalitesine ve prestijine uygun olmasına dikkat ediyoruz. Bu nedenle kule vinç ve asansör kullanımında, kaliteyle uygun fiyatı aynı anda sunan Tekno Vinç ile çalışmayı tercih ettik.

Daha önce birlikte çalıştığımız projelerdeki tecrübelerimize dayanarak Tekno Vinç çalışma prensiplerinden ve kalitesinden çok memnunuz. Vermiş oldukları teknik servis hizmeti ve iş güvenliği konusundaki hassasiyetleri projelerimizde Tekno Vinç’i tercih etmede en önemli nedenlerimiz arasında. Bunun yanı sıra her ihtiyacımız olduğunda hem teknik servis hem de yedek parça ekibinin vakit kaybetmeden geri dönüş yapmaları ve sunduğu çözümler de son derece önemli. Daha önce birlikte çalıştığımız projelerde TeknoVinç’in hizmet anlayışından ve Potain kule vincin kalitesinden çok memnun kaldık ve hiç sıkıntı yaşamadık. Bu süreçte kurmuş olduğumuz ilişkiler çerçevesinde, TeknoVinç’in kalitesi ve 7/24sunduğu hizmetlerin yanı sıra Potain kule vinçlerin kalitesi en önemli tercih nedenlerimiz.

  • Tekno Vinç’in sunduğu teknik servis ve yedek parça hizmetinden memnun musunuz?

Teknik servis hizmeti bizim için çok önemli. Projenin aksamaması açısından teknik servis hizmetini zamanında ve eksiksiz almamız gerekiyor. TeknoVinç, bir arıza olduğunda anında müdahale ediyor ve çözümler sunuyor. Projenin yapım sürecinde bir günlük bir kayıp bile bizim için büyük bir iş kaybı ve maliyet anlamına geliyor. Bu nedenle anında müdahale bizim için son derece önemli. Tekno Vinç’in sunmuş olduğu hizmetten hem bu projemizde, hem de daha önceki projelerimizde edindiğimiz tecrübelerden son derece memnunuz.

Gülsa İnşaat olarak bundan sonraki projelerimizde de Tekno Vinç ile çalışmaya devam edeceğiz. Bu güne kadar birlikte çalıştığımız projelerin hiç birinde sıkıntı yaşamadık. Aldığımız hizmetin kalitesi, gösterilen ilgi ve sunulan çözümler neticesinde bundan sonraki projelerimizde de tercihimiz TeknoVinç’ten yana olacak.

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

İLETİŞİME GEÇİN

    X
    İLETİŞİME GEÇİN