Kavuklar İnşaat Röportajı

Kavuklar İnşaat tarafından yapımı devam etmekte olan Point Bornova Yaşam ve Alışveriş Merkezi ile ilgili Proje Müdürü Serdar Yorulmaz ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

• Serdar Bey röportajımıza öncelikli olarak sizi tanıyarak başlamak isteriz. Bize kendinizden bahseder misiniz?
Serdar Yorulmaz, 2002 ODTÜ Mimarlık mezunuyum. 10 yıllık yurt dışı şantiyeleri tecrübem sonrası, 3 yıldır Kavuklar İnşaat bünyesinde görev almaktayım. Teslim ettiğimiz Bayraklı Tower projemiz sonrası, Kavuklar İnşaat bünyesindeki ikinci projem olan Point Bornova AVM&Rezidans projesinde Proje Müdürü olarak görev almaktayım.

Kavuklar İnşaat

• Point Bornova Projesi’nden bahseder misiniz? Toplam ne kadar arazi üzerine kuruludur ve toplam inşaat alanı nedir?
Point Bornova Yaşam ve Alışveriş Merkezi, Kavuklar İnşaat Gayrimenkul Geliştirme’nin İzmir’e kazandırdığı en değerli projelerden birisi olarak öne çıkıyor. Türkiye’nin üstü açılıp kapanabilen ilk alışveriş merkezi olma özelliğine sahip olacak Point Bornova başta H&M olmak üzere 40’a yakın markayı ilk kez İzmir’e gelmesini sağlıyor.
280 bin metrekarelik inşaat alanı ile İzmir’in en büyük alışveriş ve yaşam merkezi olacak olan Point Bornova, aynı zamanda Türkiye’nin üstü açılıp kapanabilen ilk alışveriş merkezi de olacak. Kavuklar İnşaatın yaptığı Point Bornova, ’Dünya burada buluşuyor’ sloganı ile pek çok dünya markasını İzmirli’nin ayağına getirecek. Alışveriş keyfine yeni bir ’hava’ katacak olan alışveriş merkezinde çalışmalar son hızla devam ediyor. Ekim ayında kapılarını açacak olan Point Bornova’da kiralanabilir alanların yüzde 90’ı için anlaşmalar tamamlandı. Her geçen gün yeni bir markayı bünyesine dahil eden Point Bornova’da mağazaların teslimatları da yakın zamanda başlayacak.
Point Bornova Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçiler, açık terasta yer alan manzaralı kafe ve restoranlarda İzmir melteminin keyfini çıkarırken, 45 saniye gibi kısa bir sürede üzeri açılıp kapanabilme özelliği ile hava muhalefetine takılmadan alışveriş özgürlüğüne kavuşacak.
7 gün 24 saat yaşayan çalışma, konut ve eğlence öğelerini biraraya getiren yaşam alanları ile öne çıkan Point Bornova Yaşam ve Alışveriş Merkezi, 51 kat ve 170 metre yükseklik ile İzmir’in en yüksek projesi. Çevre dostu tasarımı ile LEED GOLD sertifikasına aday olduğumuz proje toplam 25 bin metrekare alana kurulu ve 280 bin metrekare inşaat alanı ile İzmir’in en büyük karma projesi olarak da dikkat çekiyor.

• Point Bornova Projesi’ nin başlangıç tarihi ve bitiş için öngörülen tarih nedir?
2014 yılının Mayıs ayında temelini attığımız Point Bornova Yaşam ve Alışveriş Merkezi’nin açılışının bu sene ekim ayının sonuna doğru yapmayı öngörüyoruz.

• Point Bornova Projesi’ nde toplam kaç daire bulunmaktadır?
51 katlı mimarisi ile İzmir’in sembol binalarından birisi haline gelecek olan Point Bornova Alışveriş ve Yaşam Merkezi projesinde 629 konut yer alıyor. İzmir’e özgü, İzmir’e özel olarak tasarlanan projede 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan rezidanslar, tüm İzmir’i seyreden manzarasıyla İzmirlilere hak ettikleri yaşam kalitesini sunmak üzere kurgulandı. Özel giriş lobisinden ulaşılan asansörler ile tüm katlara ve zemin altında kurgulanan özel konut otopark katına ulaşımın sağlandığı Point Bornova’da kule katlarına hizmet eden bir diğer asansör grubu ile alışveriş merkezine doğrudan ulaşıma imkan veriyor. Fitness/spa ve açık yüzme havuzu gibi aktivitelerin de yer aldığı Point Bornova’da ortak kullanım alanları içerisinde sadece rezidans sahipleri için özel business center ve mini lounge alanları da organize ediliyor.

• Projede yer alan yaşam alanlarından ve projenin ayrıcalıklarından bahseder misiniz?
3. Nesil AVM anlayışı çerçevesinde; dışarıya açık, doğrudan gün ışığı ve havadan yararlanılabilen, dış dünya ile bağlantıyı koparmayan bir anlayışın benimsendiği Point Bornova, 55 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip. Kiosklarla birlikte 160’tan fazla kiralanabilir ticari alana sahip alışveriş merkezinde 9 adet sinema salonunda yer alan 1453 koltuk vizyon filmlerini yakından takip edenleri bekliyor. 2 bin metrekare alana kurulu, 7 metre tavan yüksekliğine sahip teraslı yüzme havuzu olan dev fitness salonu sağlıklı yaşamı benimseyenler için kapılarını açacak. Beş bin metrekare büyüklüğündeki kapsamlı çocuk alanı ise İzmir’in ve bölgenin ilk eğitsel eğlence merkezi olarak hizmet verecek. Bu merkezde çocuklar interaktif ve uygulamalı eğitim ile eğlenirken öğrenme ve kendilerini geliştirme imkanı bulacak.
Point Bornova’nın aydınlık tasarımı sayesinde insanlar gezerken yürüdüğü koridorda hiçbir vitrinin üstüne basmıyor. Vitrinlerin geriye çekilmesi ile elde edilen yirmi altı metre tavan açıklığı gün ışığından maksimum faydalanmasına ve böylece enerji tasarrufuna doğrudan katkı sağlıyor. Ölü noktaları ya da çıkmaz sapakları olmayan Point Bornova, hem gezenlere hem de kiralayanlara avantaj sağlıyor. Alışverişe gelenlerin tercihlerine uygun bütün ürünleri, markaları ana arterlerde bulabilecekleri Point Bornova, bugüne kadar İzmir’e gelmeyen yaklaşık kırk markayı da aynı çatı altında buluşturuyor. En mükemmel lezzetleri içine alan bir gurme alanı ile İzmir’in en seçkin tatlarına ev sahipliği yapacak Point Bornova Alışveriş ve Yaşam Merkezi sonbaharda kapılarını açıyor.

• Kavuklar GYO’ nın diğer projelerinden bahseder misiniz?
Kavuklar İnşaat Gayrimenkul Geliştirme olarak şehre yakışan ve sembol olacak binalar inşa etme sorumluluğuyla çalışıyoruz. Şu anda 1,5 milyar TL yatırım değerine sahip 3 farklı projemiz devam ediyor. İzmir’in iş dünyasını hedefleyerek hayata geçirdiğimiz Bayraklı Tower, şu an İzmir’in referans noktalarından birisi haline gelmiş durumda. Bugün Bayraklı Tower ile uluslararası iş dünyasının güçlü markalarına ev sahipliği yapıyor.
Yine, “Sınırlı Sayıda Sınırsız Konfor” sloganı ile tanıttığımız ve kısa zamanda İzmir’in yıldız projeleri arasına giren EGE Suits, yaşam ve konfor standartlarını taşıyan bir proje. İzmir’deki ilk akıllı rezidans projesi olma özelliği ile dikkat çeken ve dünyaca ünlü mimar Brigitte Weber tarafından tasarlanan EGE Suits, üstü açılabilen havuzdan, sosyal kulüplere, rezidans ve güvenlik hizmetlerinden elektrikli araç şarj istasyonlarına kadar pekçok hizmeti aynı çatı altında buluşturuyor. Daire teraslarının birbirleriyle temasını ortadan kaldıran bir mimari tasarıma sahip olan EGE Suits, gün batımını kucaklayan muhteşem manzarasıyla da dikkat çekiyor. Kavuk Ailesi’nin de yaşam alanı olarak tercih ettiği EGE Suits’teki son 5 daire, lüksü hayat standartı haline getirmek isteyen yeni sahiplerini bekliyor.
Yakın zamanda lanse edeceğimiz Kavuklar İnşaat Bornova projesi ise; 180 bin metrekarelik alana kurulu 3 blokta yüzde 80’i muteşem deniz manzarasına sahip 1.200 daire yer alacak. 28 bin metrekare peyzaj alanına sahip proje, geniş ulaşım imkanları ile, İzmir ESHOT güzergahlarına doğrudan bağlantısı, Homeros Bulvarı üzerinden Buca ile otogar arasında kesintisiz ulaşım sağlayacak Uçanyol Projesinin ve metro hattının hemen yanında yer alıyor.
Profesyonel yönetim, hareketli kameralar, lazer sistemleri ve monitörler ile yüksek güvenlik, 7/24 teknik servis, çevre ve gürültü kirliliğini en aza indiren elektrikli araçlar için şarj istasyonu gibi yenilikçi çözümleri hayat standardınız haline getiren proje sosyal imkanları ile yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlıyor.
Kavuklar İnşaat Office projemiz ise yeni kent merkezi olarak nitelendirilen, İzmir’in en önemli ticari yollarından birinde, Bayraklı Liman Bölgesi’ndeki Ankara Caddesi’nde yer alıyor. 7 kattan oluşan projede 28 ofis ve 11 farklı metrekare ofis seçeneği sunan Kavuklar İnşat Office, her türlü detay, ayrıcalık, teknik donanım ve üst düzey detayları bir arada sunuyor. Projenin ofis katları, insanların zamanlarının çoğunu ofislerde geçirdiğini düşünülerek, gün ışığı yansıyan katlar olarak tasarlandı. Ayrıcalıklı vale hizmeti, 7/24 güvenlik kontrollü giriş çıkışlar, iklim kontrol sistemleri, her ofisin terasa sahip oluşu ile Kavuklar İnşaat Office iş yaşamında ihtiyacınız olan her şeyi elinizin altında olacak.

• Projede Tekno Vinç’ i tercih etmenizin sebepleri nelerdir?
Kule vinç kiralama hizmetlerini profesyonel anlamda Türkiye’de ilk başlatan firma olması ve Türkiye’nin en büyük kule vinç parkına sahip olması, ilk tercih sebeplerimizdendir. İş güvenliği, kalite ve satış sonrası servis hizmetlerine bakış açıları ile doğru bir tercih yaptığımızı yaşayarak da görmüş olduk.

• Potain marka kule vinçler projeye ne gibi farklılıklar sağladı?
Potain  kule vinçler; projemizin mimari ve statik olarak tüm farklı gereksinimlerine, teknik ve kapasite anlamında farklı modelleri ile cevap verebilmiştir. Özellikle tercih ettiğimiz bina içi tırmanır kule vinçler; kule bölümünün kaba inşaatını, temelden AVM katlarına kadar rahatlatmış ve yukarıda bağımsız bir şekilde çalışma olanağı sağlamıştır.

• Point Bornova projesi için tercih ettiğiniz Potain marka kule vinçlerin model ve özellikleri nelerdir?
Projede kullanılan vinçlerin kapasiteleri ve özellikleri nelerdir?
Point Bornova Projesinde 8 Adet Kule Vinç Kullandık.
Bunlar;
1 Adet POTAIN MCİ 85A Kule Vinç 5 tonluk, 35mt Serbest Yükseklik, 50mt bom ve bom ucunda = 1300kg kaldırmakta (AVM ve Podyum katlarında)
4 Adet POTAIN MC 175B Kule Vinç 8 tonluk, 44mt Serbest Yükseklik, 60mt bom ve bom ucunda = 1400kg kaldırmakta (AVM ve Podyum katlarında)
1 Adet POTAIN MC 205B Kule Vinç 10 tonluk, 60mt Serbest Yükseklik, 60mt bom ve bom ucunda = 2400kg kaldırmakta (Bina içi Tırmanır)
1 Adet POTAIN MC 235B Kule Vinç 10 tonluk, 60mt Serbest Yükseklik, 65mt bom ve bom ucunda = 2050kg kaldırmakta (Bina içi Tırmanır)
1 Adet POTAIN MD 155 Kule Vinç 10 tonluk, 60mt Serbest Yükseklik, 55mt bom ve bom ucunda = 1600kg kaldırmakta (AVM ve Podyum katlarında)
• Proje süresince teknik destek ihtiyacınız doğdu mu ve Tekno Vinç tarafından sağlanan kule vinç teknik servis destekten bahseder misiniz son olarak?
Tekno Vinç, eğitimli ve deneyimli satış sonrası ekipleri ile her türlü kule vinç teknik servis ihtiyacımıza hızlı ve zamanında geri dönüş yapmıştır.

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

İLETİŞİME GEÇİN

    X
    İLETİŞİME GEÇİN