Kule Vinç Sektöründe Mesleki İç Eğitimler

Kule Vinç Sektöründe Mesleki İç Eğitimler

TeknoVinç olarak düzenlemekte olduğumuz eğitimlerin önemli bir bölümünü de mesleki eğitimler oluşturmaktadır. Türkiye’ de konusunda uzmanlaşmış firmalar ile işbirliğine giderek bu eğitimleri yıl içerisinde sürekli olarak düzenlemekteyiz.

Mesleki eğitimler iki ana başlık altında toplanmaktadır.

Kule Vinç Sektöründe Mesleki İç Eğitimler

• Mesleki Yeterlilik Eğitimi
Türkiye’de yeni yeni önemi kavranan konulardan birisi de çalışan insanların iş dallarına bağlı olarak mesleki yeterliliklerinin sertifikalandırılmasıdır. Mesleki yeterlilik eğitimleri konusunda TeknoVinç, alanında uzmanlaşmış firmalar ile çalışmaktadır. Yapılan eğitimler seviye 5 düzeyinde yapılmaktadır. Seviye 5 kısaca bakım, onarım, montaj ve demontaj işlemlerinin tümünü kapsamaktadır. Tekno Vinç Dilovası Merkez Depo ve Atölyesi’ndeki mevcut imkanları sayesinde bu eğitimin montaj ve demontaj kısmını fiili olarak çalışanlarına sağlamaktadır.

Seviye 5 sertifikasına sahip çalışanları ile TeknoVinç sektörde bu işi yapan diğer firmalara da öncülük yapmaktadır. Önümüzdeki süreçte sektörde seviye 5 sertifikasının zorunlu hale gelecek olması konunun önemini daha da artırmaktadır.

• Yüksekte Çalışma Eğitimi
TeknoVinç tüm teknik servis ekiplerine işe başlama eğitimleri sırasında yüksekte çalışma eğitimlerini de sağlamaktadır. Bu eğitimde başarılı olamayan teknisyen adayları işe alınmamaktadır. Yüksekte çalışma eğitimi her yıl tekrarlanarak teknisyenlerin yüksekte çalışabilirlikleri sertifikalandırılmaktadır. Bu eğitimler de hem teorik hem de pratik eğitimler olarak yapılmaktadır.

• İSG Eğitimi
İSG Eğitimi çalışanlar için alınması gereken en temel eğitimlerin başında gelmektedir. Tekno Vinç tüm çalışanlarının bu eğitimi yıl içerisinde düzenli olarak almalarını sağlamaktadır. Ayrıca , çalışanların şantiyelerde bu eğitimlere uygun hareket edip etmedikleri de bağımsız denetim firmaları aracılığıyla, özenle takip edilmektedir.

• Yüksekten Kurtarma Eğitimi
Yüksekte çalışma esnasında çalışanın veya Kule Vinç operatörünün yüksekte mahsur kalması halinde, müdahale ve kurtarma ile ilgili izlenecek olan yöntemin ve teknik ekipmanların kullanılması ve belirlenmesi eğitimlerini kapsamaktadır.

• İlk Yardımcı Eğitimi
TeknoVinç saha ve ofis çalışanlarına 3 kişiye bir kişi olacak şekilde İlk Yardımcı eğitimi sertifikası aldırmaktadır. Bu sertifikaların yenilenme zamanları geldiğinde eğitimler düzenli olarak tekrarlanmaktadır.

• Ekipman Kullanma ve Sapanlama Eğitimi
Türkiye’de kazaların %85 oranındaki bölümünü ekipmanların yanlış kullanımdan kaynaklanan çok basit hatalar oluşturmaktadır. Bu yüzden Tekno Vinç saha çalışanlarına ekipman kullanımı ve sapanlama konusuyla ilgili olarak belirli aralıklarla eğitim düzenlemektedir.

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

İLETİŞİME GEÇİN

    X
    İLETİŞİME GEÇİN