Kule Vinç Yarışması

kule vinç yarışması teknovinç ytü

Geleceğin Mühendislerine Destek Olmaya Devam Ediyoruz!

Yıldız Teknik Üniversitesi – İnşaat Fakültesi öğrencileri tarafından Türkiye’de “ilk kez” düzenlenen Ahşap Kule Vinç Yarışması, birbirinden ilginç kule vinç tasarımlarına ev sahipliği yaptı.

TeknoVinç sponsorluğunda gerçekleşen yarışmada, öğrenciler tarafından tasarlanan ahşap kule vinçler öncelikle tasarımların özgünlüğüne göre değerlendirilirken, daha sonra 10 kg. yükleme yapılarak test edildi.

Türkiye’de kule vinç sektörünün gelişimi adına, eğitim konusunu kendisine görev edinen kule vinç firması TeknoVinç, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi öğrencileri tarafından düzenlenen “Ahşap Kule Vinç Yarışmasında”, bu kez de geleceğin mühendislerini desteklemek için yerini aldı.

Türkiye’de ilk kez düzenlenen ve toplam 13 ekibin yer aldığı kule vinç yarışması nda, öğrenciler tarafından yapılan kule vinçler ilk olarak, TeknoVinç ekibinin de içinde yer aldığı özel bir jüri tarafından, tasarımlarının özgünlüğüne göre puanlamaya tabi tutuldu. Yapılan bu puanlamanın ardından tüm kule vinçler 10 kg. yükleme yapılarak test edildi. Yarışmaya katılan öğrenciler, iki farklı aşamadan oluşan teknik maket yarışması ile eğitim hayatında edindikleri bilgileri, yarışma ortamı içerisinde pratikte uygulayabilme fırsatı yakalamış oldu.

Üçer kişiden oluşan toplam 13 takımın yer aldığı yarışmada kazanan 3 takım puanlama kriterlerine göre belirlendi ve takımlara ödül olarak Potain MDT 398 kule vinç maketi, Tekno Şirketler Grubu Kurumsal İletişim ekibi tarafından verildi. Ayrıca Tekno Vinç tarafından düzenlenen ve #teknovinc ile fotoğraflarını paylaşan öğrencilerden, en çok beğeni alan fotoğraf sahibine kule vinç maketi hediye edildi. Kazanan öğrencilere aynı zamanda Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından kitap setleri ve para ödülleri de verildi.

kule vinç yaroşması
kule vinç testi
ahşap kule vinç yarışması
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

İLETİŞİME GEÇİN

    X
    İLETİŞİME GEÇİN