Kurular İnşaat Potain Hup 32 27 Kule Vinci Tercih Etti

Kurular İnşaat Potain Hup 32 27 Kule Vinci Tercih Etti

potain hup 3227 kule vinç

Türkiye’de birçok önemli yol projesi yapımını üstlenen Kurular İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Musa Kuru, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi ve Kınalı-Yassıören mevkiindeki viyadük çalışmalarında POTAIN Hup 32-27 kule vinci tercih etme nedenlerini bizlerle paylaştı.

• Musa Bey, bize Kurular İnşaat hakkında bilgi verebilir misiniz?
1989 yılında girmiş olduğum inşaat sektöründeki farkımız ve bugünlere gelmemizdeki en büyük etken, işin mutfağında yetişmiş olmamız. Malzemeleri tanımak, işin imalat kısmının nasıl yapıldığını bilmek oldukça önemli.

Kurular İnşaat olarak, bugüne kadar birçok farklı bölgede çeşitli projelere imza attık. Bunun yanında, Makyol Firması’nın alt yüklenicisi olarak da köprü, viyadük, sanat yapıları gibi önemli projeleri üstlendik. Kurular İnşaat olarak, günümüzde yıllık ortalama 350 -400 kişiye de istihdam sağlıyoruz.

Kurular İnşaat Potain Hup 32 27 Kule Vinci Tercih Etti

• Kurular İnşaat olarak bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğunuz projeler hangileridir?
Kurular İnşaat olarak bugüne kadar; Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu’nun Altınova bölümünde prefabrik kiriş, Yassıören-Subaşı-Çatalca’da köprü, Cezayir Doğu-Batı Otoyolu’nda viyadük ve prefabrik kiriş, Mecidiyeköy, Ortaköy, Haliç Viyadüğünde beton kalıp ve demir işleri, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün sismik yöntemle güçlendirilmesi kapsamında beton ve demir işleri gerçekleştirdiğimiz projeler arasında yer alıyor. Halen devam eden projelerimiz arasında ise Şile-Ağva yolu sanat yapıları ve prefabrik kirişleri, Hasdal Kavşağı-Kemerburgaz-Yassıören ayrımında sanat yapıları, Gebze-İzmir Otoyolu Orhangazi kesiminde prefabrik kiriş gibi önemli işler yer alıyor.

• Şu anda makine parkınızdaki kule vinçler hakkında bilgi verir misiniz?
Şu anda Kurular İnşaat makine parkında bir adet kule vinç, bir adet 100 tonluk mobil vinç, iki adet araç üstü vinç ve son olarak almış olduğumuz Potain Hup 32 27 kule vinç yer almaktadır.

Kule vinç firması TeknoVinç ile çalışmaya ve Potain Hup 32 27 kule vinç almaya nasıl karar verdiniz?
TeknoVinç ile bu sene düzenlenen Komatek Fuarında tanıştık. Aslında daha farklı model kule vinç almaya karar vermiştik. Ancak Potain’in Hup 32 27 model kule vinci ve avantajlarını görünce satın alma tercihlerimizi değiştirdik. Şu anda da Kuzey Marmara Otoyolu projesi Kınalı-Yassıören mevkiindeki viyadük yapımlarında Potain Hup 32 27 kule vinci kullanıyoruz.

• POTAIN Hup 32-27 kule vinç hakkında bilgi verebilir misiniz?
Potain Hup 32 27 kule vinçleri, 40.4 m. kanca altı yükseklikte, azami kaldırma kapasitesi 4000 kg., 32 metre yatay bom ucunda 1000 kg. kaldırabilen ve sahada birden fazla araç üstü vincin yapabileceği işleri tek başına gerçekleştirerek projede yüksek verim sağlayan yeni nesil kule vinçler olarak tanımlayabiliriz.

• POTAIN Hup 32-27 kule vincin avantajları ve projenize spesifik olarak sağladığı faydalar nelerdir?
Viyadük projelerinde demir stok sahalarımız bulunuyor. Bir şantiyede işimiz bittiğinde başka bir şantiye bölgesine demir stoku kuruyoruz. Hup 32 27 kule vinçler kendi kendini kurabildiği için, şantiyeler arasında hiç masraf etmeden 2 saat içerisinde imalata başlayabiliyoruz. Standart kule vinçlerde temel yapma, mobil vinç kiralama, nakliye gibi ekstra maliyetler ortaya çıkıyor ve üretim hızı düşüyor.
Her kule vincin sahada yapacağı iş farklıdır. Prekast sahalarında araç üstü vinçler daha maliyetli oluyor. Hem yakıt tüketimleri fazla hem de bomları düz bir biçimde olduğu için demir hareketliliğinde sorun yaşıyoruz. Potain Hup serisi kule vinçler, bu alanda birden fazla araç üstü vincin yaptığı işi tek başına yapabiliyor. Hup serisi kule vinçlerin tarama alanı geniş olduğu için de hareket kabiliyetimiz fazla oluyor.
Bunun yanında montaj, demontaj ve işçilik maliyeti olmayan Potain Hup 32-27, sadece sağlam bir zemine ihtiyaç duyuyor ve zemin yeterli olduğunda kuruluma başlanıyor. Bir sorun olduğunda kule vinç kendisini durduruyor ve servis konumuna alıyor. Her türlü malzeme hareketliliğini bu kule vinçle sağlıyoruz. Hup 32-27, viyadüklerin kalbi oldu diyebiliriz. Bu kule vinçten önce 2, hatta 3 adet araç üstü vinç kullanıyorduk. Şimdi işimiz oldukça hızlandı. Potain Hup serisi kule vinçler, ayakları bastıktan sonra 1 saatte kendisini kurup iş yapar hale geliyor. Nakliyesi de oldukça kolay, herhangi bir masrafı yok. Normal bir kule vincin montajı, demontajı yaklaşık 2 gün sürüyor ve ekstra mobil vinç gerektiriyor. Şehir içinde, dar alanlarda fazla yer kaplamadan rahatlıkla çalışıyor. Avrupa’da bu tür kule vinçler sıkça kullanılıyor, Türkiye’de de zamanla kullanım kolaylığı ve avantajları görüldükçe kullanımı artacaktır.

POTAIN Hup 32 27 kule vinçlerin kullanım alanları hakkında bilgi verebilir misiniz?
Potain Hup 32-27 kule vinçler, şehir içi inşaatlarda ve özellikle dar alanlarda rahatlıkla çalışıyor. 12 kata kadar bir bina yapımında kullanabileceğiniz bu kule vinçleri müteahhitlerin keşfetmesi lazım. Üzerinde bulunan sistemler, Türkiye’de giderek önemi daha da anlaşılan iş güvenliğini de maksimumda tutuyor. En ufak bir riskte makine kendisini durduruyor. Potain Hup 32 27 kullanımının önümüzdeki dönemde daha çok artacağını düşünüyoruz.

POTAIN Hup 32 27 kule vinçlerden memnun musunuz? Tavsiye eder misiniz?
Her iş makinesinin sahada yapacağı iş farklı olduğu gibi örneğin prekast sahalarında araç üstü vinçler daha maliyetli olabiliyor. Hem yakıt tüketimleri fazla hem de bomları düz bir biçimde olduğu için demir hareketliliğinde sorun yaşıyoruz. Potain Hup serisi kule vinçler, bu alanda birden fazla araç üstü vincin yaptığı işi tek başına yapabiliyor. Hup serisi kule vinçlerin tarama alanı geniş olduğu için de hareket kabiliyetimiz fazla oluyor. Özellikle hareketliliğin yüksek olduğu demir sahası ve prekast kiriş üretenlerin maksimum verim alması adına Hup serisini tavsiye ediyorum. Benzer bir proje üstlendiğimiz takdirde, yeni bir Hup serisi kule vinç alımı daha yapmayı düşünüyoruz.

• TeknoVinç ile çalışmalarınızdan ve almış olduğunuz teknik servis hizmetinden memnun musunuz?
TeknoVinç ile yeni başlayan iş birlikteliğimizde hiçbir sorunla karşılaşmadık. Potain Hup 32-27 kule vinç ile ilgili gerekli eğitimler operatörlere verildi. Tümüyle kablosuz uzaktan kumanda ile montaj, demontaj ve kullanım imkanına sahip olan Potain Potain Hup 32-27, inşaatların temposunu ve verimini arttırıyor. Bununla birlikte Tekno Vinç’ten, ihtiyaç duyduğumuzda her zaman eksiksiz teknik servis hizmeti alıyoruz. Bunların neticesinde hem Potain’in Hup serisi kule vinciyle hem de TeknoVinç ile çalışmaktan ve almış olduğumuz hizmetten de çok memnunuz.

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

İLETİŞİME GEÇİN

    X
    İLETİŞİME GEÇİN