Potain Kule Vinç Teknik Ekiplerine Yönelik Eğitim

Potain Kule Vinç Teknik Ekiplerine Yönelik Eğitim

30 yılı aşkın süredir POTAIN markası ile, sektörün lider firması olan TeknoVinç, bugüne kadar üstlendiği lider pozisyonunu sürekli geliştirmek için satış ve satış sonrası ekiplerin yanı sıra Potain kule vinç kullanıcılarının teknik ekiplerine yönelik, zaman zaman farklı alanlarda verdiği eğitimler ile kule vinç sektörüne hizmet etmeye devam etmektedir.

TeknoVinç tarafından düzenlenen bu eğitimler prensip olarak 3 ana başlık altında toplanmaktadır;

• Potain Ürün Eğitimleri
• Mesleki Eğitimler
• Sektörel Eğitimler

Potain Kule Vinç Teknik Ekiplerine Yönelik Eğitim

Her bir eğitim konusu, ayrıntıları ile 3 farklı bülten kapsamında aktarılacaktır.

Potain Kule Vinç Ürün Eğitimleri
POTAIN –Fransa tarafından görevlendirilen deneyimli eğitmenler ile birlikte gerçekleştirilen ürün eğitimleri, hem yurt içinde hem de yurt dışında belirli periyodlarda düzenlenmektedir. Bu eğitimler iki ana başlık altında toplanmaktadır.

A. Yurtdışı Kule Vinç Eğitimleri
Sektörün en teknolojik ve yenilikçi üreticisi olan POTAIN, piyasa talepleri doğrultusunda geliştirdiği yeni model kule vinçlerin temel özelliklerinin tanıtımı amacıyla, öncelikle satış öncesi ve daha sonra da satış sonrası ekiplere Fransa’ daki eğitim merkezlerinde deneyimli eğitmenler eşliğinde eğitimler düzenlemektedir.

2016 – 2017 dönemi için programlanmış eğitimler;

• IGO T 70A modeli için 4 kişilik satış sonrası hizmetler ekibinin eğitimi,
• Yeni nesil HUP 32-27 ve HUP 40-30 modeli vinçlerinin eğitimi,
• Üst düzey uluslararası sorumluluklara sahip şef teknisyen eğitimleri,
• Hızlı arıza giderme eğitimleridir.

B. Yurtiçi Kule Vinç Eğitimleri

TeknoVinç, yurtdışı eğitimlerin yanı sıra yurtiçinde de kule vinç sektörüne yönelik benzer eğitimler düzenlemektedir.

TeknoVinç yurt içi eğitimlerini, Kocaeli’ne bağlı Dilovası mevkiinde 15 bin metrekarelik alan üzerine kurulu olan “Tekno Vinç Merkez Depo ve Atölyesi”nde düzenlemektedir. POTAIN – Fransa tarafından görevlendirilen eğitmenler eşliğinde, daha kalabalık ekiplere yönelik olarak her yıl en az 2-3 kez olmak üzere düzenlenen eğitimler sayesinde, ekiplerin bilgi seviyeleri pekiştirilerek yükseltilmektedir.
Sahip olduğu kapalı alanlarda yer alan motor ve ekipmanların yanı sıra, eğitimlere tahsis edilen donanımlar sayesinde 2016 döneminde,

• Yeni nesil vinç kontrol sistemleri ( “ CCS ” Crane Control System ) eğitimi,
• Hızlı arıza giderme eğitimleri,
• Hidrolik Teleskopaj işlemleri eğitimi,
• Oryantasyon eğitimleri,
• Basit onarım eğitimleri,
• İleri kaynak teknikleri eğitimleri organize edilmiş ve başarı ile tamamlanmıştır.

Bu eğitimler sonrasında yapılan teorik ve pratik değerlendirmeler ile ’Satış Sonrası Hizmetler’ ekipleri sertifika almaya hak kazanmaktadırlar.
Kule vinç sektöründe birçok konuda önderlik yapan Tekno Vinç, özellikle yeni nesil kule vinç kontrol sistemleri ( “ CCS ” Crane Control System ) ile ilgili teorik ve pratik eğitimini Nisan ayında kendisine ait Dilovası Merkez depo ve Atölyesinde gerçekleştirmiştir. CCS sitemine sahip bir Kule Vincin montajı yapılarak; çalışma prensipleri, ayarlar, arıza giderme ve bakım başlıkları adı altında gerçekleştirilen eğitimde bir “ilk“ e daha imza atılmıştır. Eğitime katılan tüm satış sonrası hizmetler ekibine sertifikaları 15 gün içerisinde POTAIN – Fransa eğitim merkezinde hazırlanarak gönderilmiştir.
*Bir sonraki bülten konumuz, Mesleki eğitimler olarak yayınlanacaktır.

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

İLETİŞİME GEÇİN

    X
    İLETİŞİME GEÇİN