Potain Kule Vinçler Hakkında Haksun Dursun İle Görüştük

Potain Kule Vinçler Hakkında Haksun Dursun İle Görüştük

potain kule vinçler hakkında

İzmir Bayraklı’da yükselen Novus & Ventus projesi ile ilgili Şehrin Yapı Proje Müdürü Haksun Dursun’dan proje ve Potain kule vinçler hakkında bilgiler aldık.

 • Haksun Bey, öncelikle sizi tanımak isteriz. Ne zamandır inşaat sektöründesiniz? Şehrin Yapı ile çalışmaya ne zaman başladınız?
  1978 yılında Ege Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesinde henüz öğrenciyken inşaat sektöründe çalışmaya başladım. 39 senedir de şantiyelerde çalışıyorum. Üniversiteden mezun olduktan sonra 2 sene boyunca çalıştığım firmada tüm malzemeleri, işin mutfağında öğrendim. İşin içine girdikçe mesleğimden daha fazla zevk almaya başladım. 2011 yılına kadar farklı firmalarda ve projelerde çalıştım. 2011 yılından beri de Şehrin Yapı’da çalışmaktayım. Bu süreçte, Şehrin Yapı’da 2 proje tamamladık.

Novus  & Ventus projesi benim Şehrin Yapı’daki ikinci projem. İlk kuleye 2014 yılının Mart ayında başladık. 2. kuleye de 2015 yılının yine Mart, Nisan aylarında başladık.

Kule vinç şehrin yapı
Tekno Vinç şehrin yapı
 • Novus Ventus Towers projesi hakkında bilgi verebilir misiniz?
  Novus ismini verdiğimiz kule 1, zemin artı 32 kattan oluşmaktadır. Tamamı ofisten oluşan Novus’da 7 dükkan ve 1 restoran bulunmaktadır. Toplamda da 119 ofis yer almaktadır. Kule 2, zemin artı 30 kattan oluşmaktadır. Kule ikide 2 restoranımız mevcuttur.  Novus & Ventus projesi konum olarak çok avantajlı pozisyondadır. Bayraklı Adliyesi’nin tam karşısında, metroya, devlet dairelerine, otobana yakınlığıyla çok avantajlı bir konuma sahip.
 • Tekno Vinç ve Potain kule vinçleri tercih etme nedenleriniz nelerdir?
  Potain kule vinçler gerek kalite anlamında gerek diğer markalarda olmayan özelliklere sahip olması dolayısıyla bizim için tercih sebebi oldu. Potain kule vinçlerin kalitesi ile, Tekno Vinç’in vermiş olduğu teknik servis hizmetinden memnuniyetimiz neticesinde, gerek ilk kulede gerekse ikinci kulede Potain kule vinçleri tercih etmemizdeki en önemli etkenlerdir. Güvenilir ve iyi markalarla çalışmak projenize değer katar.
 • Uzun yıllardır var olan sektör tecrübeniz ve farklı kule vinç markalarıyla çalışma fırsatınız olduğundan, kıyaslama yapacak olursanız neler söylemek istersiniz?
  Potain kule vinçler, açıkça söylemek gerekirse bizim beklentimizin üstünde bir performansla çalışıyorlar. Kule vinçler, inşaatların en önemli iş makinalarıdır. Dolayısıyla beklediğiniz performansın üzerinde çalışan ve tüm beklentilerinizi fazlasıyla karşılayan Potain kule vinçlerle çalışmaktan çok memnunuz. Tabi teknik servis hizmeti de bizim için en önemli konulardan biridir. Demontaj, yükseltme, herhangi bir durumda ne zaman Tekno Vinç’e müracaat etsek her talebimizde bizim yanımızda yer aldılar. Bu nedenle de Tekno Vinç’e ayrıca teşekkür ediyoruz.
 • Bundan sonraki projelerinizde de Tekno Vinç ve Potain ile çalışmaya devam edecek misiniz?
  Tabi, biz TeknoVinç ve Potain ile çalışmaktan çok memnunuz. Gerek kalitesi, teknolojisi ve gerekse de performansı ile Potain kule vinçler bizim için tercih sebebidir. Proje boyunca herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Teknik servis ekibi son derece donanımlı ve iyi eğitimli, işlerine vakıflar. Gerek iş güvenliği açısından ve gerekse de teknik kapasite bakımından takdir edilecek seviyedeler. Şantiyede iş güvenliği açısından bizim fark etmediğimiz bir durumla karşılaştıklarında, hemen bizi ikaz ediyorlar. Bu da bizde ayrı bir güven duygusu oluşturuyor. Tekno Vinç teknik servis ekibi geldiğinde biz biliyoruz ki kafamız rahat ve emin olarak işi onlara teslim edebiliriz. Bu konuda gönlümüz rahat.
 • Potain kule vinçleri referans olarak gösterir misiniz?
  Tabi ki. Bizim bundan sonraki kule vinç tercihimiz Potain’den yana. Bunun yanında bana sorduklarında da her zaman Potain kule vinçleri ve Tekno Vinç’i tavsiye ediyorum. Sadece teknik servis de değil, satış ekiplerinden muhasebe birimine kadar tüm kadro ile uyum içinde ve çok rahat çalışıyoruz.
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

İLETİŞİME GEÇİN

  X
  İLETİŞİME GEÇİN