Şehrin Yapı Vahit Kılıçoğlu Röportajı

Şehrin Yapı Vahit Kılıçoğlu Röportajı

Şehrin Yapı Vahit Kılıçoğlu Tekno Vinç

İzmir Bayraklı’da yapımı devam eden ve tamamı ofis konseptinden oluşan iş dünyasının yükselen kuleleri Novus&Ventus Towers projesi ile ilgili Adnan Kılıçoğlu İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Vahit Tarık Kılıçoğlu, TeknoVinç ile çalışmaları hakkında görüştük.

 • Novus & Ventus Projesi hangi aşamada?
  Şu anda Kule 1’in teslimine yaklaşmış bulunuyoruz. Bu süreçte Kule 2’nin cephe kaplamasını da hızlandırdık. Kule 2’nin teslimatını, 2018 yılı Mayıs-Haziran ayı gibi yapmayı planlıyoruz ve kiralamalarına ise önümüzdeki günlerde başlamayı planlıyoruz. İlk kulemizin inşaatında, Potain kule vinçten son derece memnun kaldığımız ve hiçbir sorun yaşamadığımız için 2. kulede de Potain kule vinçler ile çalışmayı tercih ettik. Aynı zamanda operatör bulurken de hiç zorluk çekmedik ki operatör bulmak da önemli. Önümüzde farklı projelerimiz var bu projelerde de yine Potain ve Tekno Vinç ile çalışmaya devam edeceğiz.
Şehrin Yapı Vahit Kılıçoğlu Röportajı
 • Bu süreçte TeknoVinç ile çalışmalarınız nasıl ilerledi?
  TeknoVinç ve Potain kule vinçler ile çalışmaya başladığımızdan beri kule vinçler ile ilgili hiç problem yaşamadık ve şantiyeden de böyle bir bildirim almadık. Herhangi bir aksaklık ve işin aksaması gibi bir durumla karşılaşmadık. Şantiyedeki arkadaşlardan ve operatörlerden aldığımız geri dönüşler de hep olumlu yönde. Zaten ilk kuledeki memnuniyetimiz dolayısıyla Kule 2’de de Potain kule vinç almaya karar verdik. Önümüzdeki dönemde orta vade planlarımız ve projelerimiz ile birlikte, ihtiyaç doğrultusunda 3. bir Potain kule vinç alma planımız da var. Biz iş makinelerinde satın alma yapmayı tercih ediyoruz. Çünkü hali hazırda devam eden ve başlayacak olan projelerimiz mevcut. Dolayısıyla satın alma bizim için uzun vadede daha avantajlı oluyor.
  TeknoVinç ile çalışmaktan da son derece memnunuz. Kule vinçlerin bom uzunlukları fazla olduğu için kurulum aşamasında ne kadarlık bir tarama alanı gerekli olduğu hesaplandı, biz de maksimum bir çalışma alanına göre kule vinçlerin kurulumunu yaptık. Gerek kurulum aşamasında, gerek sabit çalışma anında mühendislik hesapları yapıldı ve bu süreçte kule vinçlerimiz hiçbir sıkıntı yaşamadan çalıştı.
 • Potain kule vinçleri ve TeknoVinç’i diğer firmalardan ayıran özelliklerden bahsedebilir misiniz? Referans olarak gösterir misiniz?
  Potain, dünyanın en büyük kule vinç markalarından biri. Biz kule vinç satın almadan önce, gittiğimiz birçok ülkede ve ziyaret ettiğimiz projelerde Potain kule vinçleri görüyorduk. Ama bizim satın alma kararımızı etkileyen en önemli neden TeknoVinç’in servis ağı oldu. İkincisi ise mevcut servis ağının düzenli ve aksamadan çalıştığını görmek. Bu bakımdan TeknoVinç ile çalışmaktan; gerek teknik servis hizmetlerinin sorunsuz olması, gerek yedek parça sıkıntısı yaşamamamızdan dolayı çok memnunuz. Kule vinçler sıkıntısız çalışıyor. Bu özelliği, güvenimizi daha da sağlamlaştırdı. Örneğin, geçtiğimiz aylarda bir deprem atlattık ve hiçbir problem yaşamadık. Projedeki operatörle de konuşup fikirlerini alıyoruz tabi. Operatörler de proje müdürleri de kule vinçten çok memnun. Aynı zamanda Bayraklı son derece rüzgarlı bir bölge. Potain kule vinçler kendi güvenlik prosedürleri çerçevesinde, bu rüzgarlarda da hiçbir sıkıntıya sebep vermeden ve duraksamadan çalışıyorlar.
  Şantiyelerde kule vinç kullanımının sebebi inşaat sürecini hızlandırmasıdır. Kule vinçlerin bozulması, tamir sürecinin uzun olması gibi nedenler kule vinçlerin kullanım ve satın alma amacından sapmasına neden oluyor. Biz Novus & Ventus projesinde, inşaat süresince bakım dışında Potain kule vinçler ile ilgili bir zaman kaybı ve sıkıntı yaşamadık. Örneğin, deprem sonrası biz talep etmeden Tekno Vinç teknik servis ekibini hemen gönderdi. Bir sıkıntı oluştu mu, bakım ihtiyacı doğdu mu diye kule vinçlerin bakımları ve kontrolleri yapıldı. Şantiyede hiçbir zaman ‘bugün kule vinç neden çalışmıyor?’ gibi bir durumla karşılaşmadık. Bu da hem projenin planlandığı şekilde ilerlemesini sağlıyor, hem de proje süresince kule vinçten kaynaklı zaman ve dolayısıyla maddi kayıpların önüne geçiyor.
  Kule vinçlerde iyi markalarla, iyi firmalarla çalışmak çok önemli. Maalesef Türkiye’de biraz maliyeti düşürmek için başta işçi sağlığını ve iş kazalarını önemsemeden seçimler yapılıyor. Dolayısıyla yapmış olduğunuz seçimler hem projenin sağlıklı ve aksamadan ilerlemesi adına, hem de iş kazalarının minimuma indirilmesi adına son derece önemli. Şantiyelerde çok yüklü miktarlarda malzemeler kule vinçler ile taşınıyor. Bu nedenle kule vinçler aslında şantiyelerin en önemli ekipmanları.
  Biz Potain ve TeknoVinç ile çalışmaktan son derece memnunuz. Bu nedenle de Bayraklı’da önümüzdeki aylarda başlayacak projemiz için de tercihimiz Potain kule vinçten yana olacak. Güvenlik, kalite, performans bakımından Potain kule vinçler; teknik servis ile yedek parça hizmetinin sorunsuz olması nedeniyle de tercihimiz TeknoVinç’ten yana.
 • Bundan sonraki projeleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?
  Şu anda İzmir Çiğli’de tamamı 1+1, 170 daireden oluşan iki projemiz var. Bornova’da birkaç ay içerisinde inşaatına başlayacağımız 340 dairelik bir projemiz var. Bayraklı’da başladığımız, 117 daireli 21 katlı bir projemiz var. Tüm bu projelerimizin yanında 35 dairelik bir projemiz daha mevcut. Ayrıca İstanbul Basın Ekspres’de, başladığımız bir projemiz var. Bu projemizin de tamamı 1+1 dairelerden oluşuyor. Toplamda 100 daire mevcut ve alt katları da dükkanlardan oluşuyor
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

İLETİŞİME GEÇİN

  X
  İLETİŞİME GEÇİN