TAO Tower Projesi İçin Özel Kule Vinç Mühendisliği

TAO Tower Projesi İçin Özel Kule Vinç Mühendisliği

Kule Vinç Mühendisliği
Tahincioğlu Gayrimenkul’ün İstanbul Finans Merkezi kapsamında yer alan ve MIPIM AR Future Projects ödüllerinde “Yüksek Yapılar” kategorisinde birinciliğe layık görülen TAO Tower Projesi, Potain MCT 178 Kule vinç ve Potain MC 235 C kule vinç ile yükseliyor. Projenin hassasiyeti gereği  kule vinçlerin demontaj planlamaları TeknoVinç tarafından projenin başlangıç aşamasında gerçekleştirildi.

Kule vinç sektöründeki liderliğinin yanı sıra, gerçekleştirmiş olduğu kule vinç mühendisliği çalışmaları ile sektöre yön veren Tekno Vinç, 91 bin 530 metrekare inşaat alanına sahip, 115 metre yükseklikte ve 25 kattan oluşan TAO Tower Projesi için özel bir mühendislik çalışması gerçekleştirdi. Projede kullanılan Potain MCT 178 ve MC 235 C kule vinçlerin demontaj planlamaları TeknoVinç tarafından projenin başlangıç aşamasında yapılarak, ilgili alanların statik hesapları bu planlama çerçevesinde gerçekleştirildi. Kule vinçlerin demontajı aşamasında kullanılacak mobil vincin ayaklarının basacağı betonarme alan üzerindeki akslar, proje yönetimince önceden tasarlandı. Uygulanan bu kule vinç mühendisliği sayesinde olası demontaj sorunlarının önüne geçilerek, kule vinçler projeye dahil edilmiş oldu.

Kullanım alanlarının ortak olmasından dolayı, kule vinçlerin güvenli olarak yükseltilebilmesi ve çalışma aşamasında emniyet mesafelerinin doğru şeklide planlanabilmesi için, projede “city topless” özelliğine sahip ön bom gergisi olmayan Potain MCT 178 tercih edildi. Projeye hizmet veren Potain MC 235C kule vinç ise, yüksek kuleye hizmet vermek amacıyla projeye entegre edildi. 10 ton kapasiteli olan MC 235C, 450 metre yüksekliğe kadar hizmet verebiliyor.
2016 yılı Aralık ayında kaba inşaatının bitmesi planlanan ve İstanbul Finans Merkezi kapsamında yer alan TAO Tower Projesi’nde, Leed” kriterlerine göre gerçekleştirilen A Plus ofisler yer alıyor.

TAO Tower Proje Detayı

Yer Ataşehir, İstanbul
Tamamlanma Tarihi  4 Çeyrek, 2017
Proje Mimarı  Kreatif Mimarlık
Kullanım Ofis + Ticaret
İnşaat Alanı 85.000 m2
Kiralanabilir Alan  45,000 m2
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

İLETİŞİME GEÇİN

    X
    İLETİŞİME GEÇİN