Tekno Vinç 4 İzmir İSG Zirvesinde

Tekno Vinç 4 İzmir İSG Zirvesinde

Tekno Vinç Musa Ata

TeknoVinç Teknik Servis Müdürü Musa Ata, 4. İzmir İSG Zirvesi’nde Konuştu

12-13-14 Ekim tarihlerinde, İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinde düzenlenen 4. İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi farklı sektörlerden ziyaretçilerin katılımı ile gerçekleşti. Türkiye’de iş sağlığı ve güvenliği alanında toplumsal farkındalık yaratmayı hedefleyen zirve, kamu kurumlarının yanı sıra özel sektör firmaları ve çalışanlarının yoğun ilgisi ile tamamlandı.

Zirve süresince farklı sektörlerden önde gelen firmalar tarafından gerçekleştirilen sunumlarda iş güvenliği ile ilgili gelişmeler ve teknolojik yenilikler, iş güvenliğine yönelik bilincin yaygınlaştırılması için zirveye katılan ziyaretçilerle paylaşıldı. Zirve süresince kurum ve kuruluşlar tarafından açılan stantlarda, İSG ile ilgili ürün ve hizmetler ziyaretçilere tanıtıldı.

Zirve kapsamında düzenlenen ‘İnşaat Ekipmanlarının Kurulumu, Kullanımı ve Kontrolü’ konulu oturumda konuşmacı olarak yer alan Tekno Vinç Teknik Servis Müdürü Musa Ata, gerçekleştirdiği sunumda kule vinçler ile ilgili çok önemli bilgileri katılımcılara aktardı. Özellikle sektörde sürekli yanlış anlaşılmalara sebebiyet veren konularda katılımcıları aydınlattı. Ayrıca ülkemizde yaşanan iş kazalarına ve sektördeki eğitim açığına dikkat çekti.

Musa Ata konuşmasında özellikle kule vinç teknik servis hizmetlerini gerçekleştiren teknisyenlere Türkiye’de sertifikalandırma yapan bir kurum olmadığından bahsetti. Kamu ve özel sektörün bir araya gelerek bu konuda daha fazla zaman kaybetmeden çalışmaları gerektiğine önemle vurgu yaptı. Ayrıca kule vinçleri kullanan operatörlerin de aldıkları sertifikaların henüz istenilen düzeyde eğitimler sonucu alınmadığını belirtti.

Konuşmasında kule vinç kazalarının nedenlerine, yanlış uygulama ve sonuçlarına da değinen Musa Ata, kule vinç kazalarının %35-40’ının operasyon (montaj, demontaj, deplasman, yükseltme vb.) sırasında, %35-40’ının kullanım esnasında ve %15-20’lik bölümünün de mesai harici saatlerde gerçekleştiğini aktardı. Tüm bu kazaların %95 gibi çok yüksek bir oranının teknik değerlere uyulmadığı ve basit dikkatsizlikler sonucu meydana geldiğini belirtti. Bu kazaların yaşanmaması için alınması gereken hayati önlemlere değindi.

Kule vinçlerin güvenli kullanım talimatlarının da yer aldığı sunumu aşağıdan indirebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

İLETİŞİME GEÇİN

    X
    İLETİŞİME GEÇİN