Tekno Vinç Türkiye’nin En Büyük Kule Vinç Deposunu Açtı

Tekno Vinç Türkiye’nin En Büyük Kule Vinç Deposunu Açtı

Türkiye'nin En Büyük Kule Vinç Deposu
Türkiye’nin en büyük kule vinç deposu, Tekno Vinç tarafından Kocaeli’ne bağlı Dilovası mevkinde, 15 bin metrekarelik alan üzerine kuruldu. Aynı anda 40 kule vincin depolanmasına olanak sağlayan Tekno Vinç Merkez Depo ve Atölyesi’ni, 20 Eylül 2014 tarihinde düzenlenen törenle hizmete açtı.

POTAIN marka kule vinçlerin ve STROS marka malzeme ve personel asansörlerinin satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetlerini 25 yılı aşkın süredir yürütmekte olan Tekno Vinç, Merkez Depo açılışını gerçekleştirdi. 15 bin metrekarelik alan üzerine kurulan Tekno Vinç Merkez Depo ve Atölyesi’nde , vinç ve asansör ekipmanları için oluşturulan stok sahaları, kapalı yedek parça deposu, eğitim ve seminer salonları, servis ve kaynak atölyeleri, boyahane, yıkama ünitesi ve şantiye için özel “asansör drop test ünitesi” de bulunuyor.

Depoda aynı zamanda raylar üzerinde hareket ederek tesisteki tüm malzeme hareketliliğini yönetebilen 8 ve 12 tonluk iki adet kurulu kule vinç de yer alıyor. Tüm ekipmanların barkod sistemi ile takip edildiği Tekno Vinç Merkez Depo ve Atölyesi, gerek hız gerekse güvenlik anlamında sektöre yeni standartlar kazandırıyor.

Güvenlik konusunda da sektörde bir ilke imza atan Tekno Vinç, Stros marka inşaat asansörlerinin tümünün teker teker test edildiği özel bir test ünitesini de bu alanda kurmuş bulunuyor. Tüm inşaat asansörü kabinlerinin paraşüt fren sistemi tesiste bire bir test edilerek mühürleniyor. Açılış organizasyonu esnasında yapılan bir demo ile tanıtılan “Paraşüt Fren Sistemi”, serbest düşüşe geçen asansörü 1-1,5 metre gibi kısa bir mesafede durduruyor.

Müşterilerin yoğun katılımı ile gerçekleşen açılış töreninde konuşma yapan TeknoVinç Grup Başkanı Sinan Türeyen “ Müşterilerimiz olarak sizlerin Potain ve TeknoVinç markalarına duyduğunuz güvenin sorumluluğu ile hareket ederek böyle bir yatırımı gerçekleştirdik. Benzerlerinin sadece Batı Avrupa ülkelerinde mevcut olduğu bu depo, müşterilerimize duyduğumuz sorumluluk ve saygının bir neticesidir. TeknoVinç Merkez Depo ve Atölyesi, tamamen amaca odaklı inşa edilmiş olup, tüm alanın her bölümü belirli bir göreve hizmet etmektedir. “ dedi.

Tekno Vinç Merkez Kule Vinç Deposu Açılışına katılan Manitowoc/ Potain Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Yannick Richaoud ise “ Bir kule vinç tasarım aşamasından başlayarak, kule vinç üretimi ve çalışma hayatı prensip olarak kabul edilen güvenlik kriterlerine bağlıdır. Biz Manitowoc olarak Potain marka vinçlerimizi deklare etmiş olduğumuz güvenlik standartlarının da ötesinde üretiyoruz. Bu güvenlik zinciri ham madde ve yarı mamul tedarikçilerimizden başlayarak, imalat süreci ve vinçlerin test edilmesi ile devam edip, ambalajlama ve yükleme aşamalarında da en önde tutulan faktördür. Satış ve montajla devam eden sorumluluk zinciri, kule vincin son alıcının şantiyesindeki montaj ve teslimatıyla bir bütündür. Bundan dolayı TeknoVinç bu zincirin en önemli ve güvenilir halkalarından birini oluşturduğunu bu tesise yaptığı yatırımla bir kez daha kanıtlamıştır. “ dedi.

Tesiste düzenli mesleki eğitimlerin yanı sıra müşterilerin talebi doğrultusunda konunun uzmanları tarafından iş güvenliğiyle ilgili “yüksekte çalışma” gibi eğitimler de veriliyor.

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

İLETİŞİME GEÇİN

    X
    İLETİŞİME GEÇİN