Vadİstanbul 13 Adet Potain Kule Vinç İle Yükseliyor

Vadİstanbul 13 Adet Potain Kule Vinç İle Yükseliyor

Vadi İstanbul 13 Adet Potain Kule Vinç İle Yükseliyor
Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Invest Grup tarafından, Ayazağa’da toplam 424 bin metrekarelik arsa üzerinde yükselen ve toplam 3 farklı etaptan oluşan VADİSTANBUL, 13 adet POTAIN kule vinç ile inşa ediliyor. Projede toplam 1.900 konut, 103 bin metrekarelik alışveriş merkezi ve 25 bin 500 metrekare alan üzerine kurulu 5 yıldızlı otelin yanı sıra, projeyi şehir merkezine bağlayan bir de hava ray hattı bulunuyor.

Potain kule vinçlerin ve STROS malzeme ve personel asansörlerinin satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetlerini 30 yıldır yürütmekte olan Tekno Vinç, Vadistanbul projesinde toplam 13 Potain kule vinçler ile yer alıyor. Türkiye’nin ödüllü mimarlık ofisi İki Design ile A.B.D.’nin dünyaca ünlü projelerine imza atmış SOM Architecture tarafından tasarlanan Vadistanbul, yatay düzlemde her türlü yaşam fonksiyonunu içinde barındıran ilk ve tek karma proje olarak öne çıkıyor.Doğayla iç içe bir noktada projelendirilen Vadistanbul, Boğaz’ın temiz sularını taşıyan ve projeyi boydan boya kat eden Sadabad Deresi’yle de emsalsiz bir görünüm kazanıyor.

Türkiye’nin en büyük kiralama parkına sahip olan Tekno Vinç, binaların yüksekliklerinin çok değişken olduğu Vadistanbul projesine uyumlanarak, birbirinden farklı model ve özelliklerde toplam 13 kule vincin projede hizmet vermesini sağlıyor. Avrupa Gayrimenkul Ödüllerinde Avrupa’nın en iyi AVM ve ofis projesi olarak ödüllendirilen Vadistanbul Bulvar, 6000 araçlık otoparkıyla da Atatürk Havalananından sonra Türkiye’nin en büyük otoparkına sahiplik etmeyi hedefliyor.

Çoklu kule vinç kullanımı sebebiyle konusunda uzman Tekno Vinç mühendisleri tarafından, kule vinçlerin yerleşimi konusunda projeye mühendislik hizmeti sağlanıyor. Aynı anda 13 kule vincin bir arada çalışmasından dolayı kritik hale gelen kule vinç hareketlerinde, yapılan mühendislik çalışması sonucu uyum sağlanarak tümriskler minimuma indiriliyor.

Artaş Grup bünyesinde bulunan Potain kule vinçler ile,Tekno Vinç tarafından projeye entegre edilen kule vinçlerin kusursuzca çalıştığı Vadistanbul inşaatında, tüm vinçler için teknik servis ve yedek parça hizmeti sağlanıyor. Artaş Grup tarafından daha önce satın alınan Potain kule vinçlere takviyeler yapılarak, projeye uyumlanması da sağlanıyor.

Artaş Grup, Aydınlı Grup ve Invest Grup iş birliği ile Ayazağa’da yükselen ve toplam 3 farklı etaptan oluşan Vadistanbul Projesi’nin ayrıntıları ile ilgili, Artaş Grup Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Çetinsaya yaptığımız röportajda neden Tekno Vinç – Potain kule vinçleri tercih ettiğini anlattı. »»» Röportajı Oku

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

İLETİŞİME GEÇİN

    X
    İLETİŞİME GEÇİN